MezoterapieMezoterapie
Mezoterapie/ microneedling Derma perem

Nová šetrná a bezbolestná metoda revitalizace, hydratace a omlazení pleti pomocí injekční aplikace sér do kůže.

Výsledky tohoto ošetření:

omlazení a vyhlazení + výplň vrásek
zlepšení struktury kůže
zvýšení elasticity (pevnost)
barevné sjednocení, zmírnění pigmentových skvrn
stažení pórů, korekce jizev po akné a strií

Derma pero je revoluční alternativou dermarollerového ošetření. Jedná se o mikrojehličkovou terapii/ ošetření plazmou ke stimulaci tvorby kolagenu a elastinu. Nejčastěji se používá u pokožky v obličeji, na krku a na dekoltu, kam se jemnými mnohočetnými vpichy mikrojehličkovým perem zavádí účinná séra do hlubších vrstev.

Pomocí přístroje vpravujeme do hlubších vrstev kůže (střední vrstva)  účinné látky či séra s cílem ovlivnit kvalitu celé kůže.
Bez operativního zákroku dochází ke zlepšení krevního a lymfatického zásobení a čištění kůže. Již samostatná ,,traumatizace,, podkožní tkáně vede k prokazatelné regeneraci kolagenních a elastických vláken. Výsledný efekt se dostavuje již po pár dnech, kdy dojde ke zklidnění, začervenání pokožky, dle stavu pleti a věku aby byl efekt co nejlepší, je vhodné proceduru zopakovat 4krát až 6krát v týdenním nebo 14ti denním intervalu, poté udržovat proces 1krát po půl roce či roce.

Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitaminů, aminokyselin, koenzymů, peptidů a nezesíťovanou kyselinu hyaluronovou. Do podkoží se dostane až o 80% více aktivních látek než pouhým nanesením na povrch. Vlastní obranný mechanizmus způsobí vyplavení  růstových faktorů, které stimulují kožní buňky k produkci kolagenu, zároveň se tvoří nové buňky a nová hmota vyplní kanálky vzniklé po jehličkách a její objem narůstá.

Ošetřovat lze obličej, hřbety rukou a pokožku, kde se nacházejí strie, pokožku starší 30+ či každou pokožku, která vykazuje více nehezkých defektů. Lze ošetřit pouze konkrétní místo či oblast.
Mírnou bolestivost zmírňujeme aplikací  analgetického krému min. 30min před samotným zákrokem, celková procedura trvá 60-90min..

Výhody mikrojehličkování:

vysoká rychlost procedury (bolestivost nižší o 90%)

sterilní jehličky jsou aplikovány do kůže většinou v hloubce 0,25mm či více a to vertikálně oproti dermarolleru, což je méně bolestivé a mnohem účinnější vpravení sér (šetrnější a rovnoměrnější vytváření mikrokanálků)

Průběh ošetření:

odlíčení + peeling
nanesení  a působení znecitlivujícího krému
dezinfekce a vytvoření mikrokanálků (narušení kůže vpichy derma perem)
nanesení kyseliny hyaluronové či argirelinu a zapracování derma perem
dezinfekce pokožky a nanesení účinné a zkliďnující masky
ochranný krém

(zařadit do procedury lze ještě před výkonem např. obličejovou masáž, úpravu obočí, depilace, závěrečné zklidnění ozonicačním přístrojem)

Zaváděcí cena 1300Kč

Doporučení před a po:
nepít alkohol a vyvarovat se pocení (nesportovat)
nedráždit pokožku mechanicky či kosmetickými produkty
14dní po zákroku používat ochranný krém s UV filtrem 50+ a neslunit se
V den zákroku je pokožka min. 24hod začervenalá a není vhodné ihned nanášet make-up, pokožka se brzy zklidní

Kontraindikace:
virové, bakteriální či zánětlivé onemocnění
onkologické onemocnění
Cukrovka
těhotenství
špatná srážlivost krve (užívání léků na ředění krve)
užívání retinoidů
Kožní onemocnění (rozacea, lupénka, ekzémy, rozsáhlé akné)
Alergie