DepilaceDepilace
Objevte zaručeně lepší, méně bolestivý a nejstarší způsob odstraňování chloupků.
PŘEDNOSTI DEPILACE CUKROVOU PASTOU

Přírodní suroviny!
Pryskyřice (depilační vosky) ve velkém množství obsahují chemické složky, většinou konzervační látky. Cukrová pasta je 100% přírodní, není testována na zvířatech, nemá vedlejší účinky a nezpůsobuje alergické reakce. Je tak přírodní, že se může i jíst.

Depilační Cukrová Pasta se nelepí na pokožku!
Je známo, že pryskyřice odstraní nejen chloupky, ale i živé pleťové buňky na horní vrstvě pokožky. Proto je bolestivá a iritující. S pryskyřicí se můžete vrátit max. 1x nebo 2x na stejné místo.

Depilační Cukrová Pasta odstraňuje pouze chloupky a odumřelé pleťové buňky. Živé kožní buňky nestrhává. Proto je velmi šetrná i v případě ekzémů a psoriáz. Klientovi to přináší daleko menší bolestivost i menší trauma.
Umožňuje vícekrát ošetřit jednu plochu, aniž by se poškodila kůže.
Můžeme vytrhnout jak kratší, tak i špatně rostlé chloupky.

Trocha historie:
Depilace cukrovou pastou, je nejstarší a 100 % přírodní forma depilace. První zmínky o této pozoruhodné metodě depilace pocházejí již ze starověkého Egypta, Mezopotámie a z dob starého Řecka. Dodnes je nejrozšířenější metodou depilace např. mezi muslimskými ženami. Historické prameny praví, že starověké Egypťanky přikládaly velkou váhu estetice a kosmetice. Z historického hlediska každopádně vyplývá, že starověké umění odstraňování tělesných chloupků poskytuje efektivní, "trvalé" a téměř bezbolestné metody depilace, které mohou být dnes s úspěchem modifikovány pro současné použití v salonech.

Výhody!
Při dlouhodobém používání této metody depilace zjistíte, že dorůstající chloupky jsou mnohem řidší, jemnější a celkově se výrazně sníží jejich množství. Běžná aplikace tohoto unikátního produktu ve formě cukrové pasty nejen spolehlivě a šetrně odstraní chloupky, ale také odumřelé buňky z povrchu pokožky, čímž jí zanechá hladší, čistší a jemnější.
Produkt je směs pouze přírodních látek a proto je zcela vyloučena možnost jakýchkoliv škodlivých vedlejších účinků či alergických reakcí. Metoda je vhodná pro ženy i muže. Vysoké procento cukru v hmotě působí jako přirozená antibakteriální ochrana, protože bakterie se v cukru nemohou rozmnožovat.

Délka účinku!
Rychlost růstu a síla chloupků je samozřejmě u každého jiná a podle toho je třeba upravit individuálně dobu mezi jednotlivými návštěvami. Obecně však lze říci, že účinek této depilace je 4-8 týdnů.

Aplikace!
Chloupky se odstraňují tak, že se cukrová pasta natře na pokožku a poté vmasíruje do chloupků. Rychlým strhnutím cukrové pasty - vždy ve směru růstu - se chloupky vytrhávají i s vlasovým kořínkem a ulpívají v cukrové pastě.

Bolestivost!
Velkou výhodou je to, že chloupky se mohou odstraňovat ve směru jejich přirozeného růstu. Nedochází tak k jejich lámání či poškození. Odpadá tak z velké části bolest, podráždění pokožky a hlavně následné zarůstání poškozených chloupků (dobře známé bolestivé červené pupínky), běžně spojené např. s depilacemi voskem nebo holením žiletkou. Stejně tak, jako všechny další metody odstranění chloupků, může první depilace cukrovou pastou způsobit nepříjemné pocity (lehkou bolest, slabé podráždění či zčervenání pokožky), ale velmi rychle odezní.

Při opakovaných procedurách dojde k již zmiňovanému výraznému zeslábnutí a zřídnutí nových chloupků, což téměř odstraní bolestivost zákroku i podráždění pokožky.

Co dělat před procedurou?
Nemažte si nohy 24 hodin před depilací žádným krémem. Pokud se holíte, nechte chloupky růst minimálně 10 dní - 12 dní, aby byly dlouhé minimálně 5mm i když se uvádí, že tato metoda odstraní i velmi krátké chloupky, je to u silnějších chloupků pracné a efekt není takový, jakého bychom chtěly docílit). Platí to v případě, že máte již nějaké depilace za sebou a chloupky jsou jemnější. Někdy se stává, že kůže na nohou je příliš suchá a na pohled se „šupí“. Zkuste pár dní před depilací peeling x). Poté nohy dobře promažte, naposledy 2 dny před depilací.