Filozofie značky

  • Kosmetické přípravky značek La Chèvre a LeChaton produkuje česká společnost Kosmetika Capri podle vlastních, originálních receptur, které jsou v současné době celosvětovým unikátem.
  • Základem těchto receptur jsou vzácné složky kozího mléka, vhodně doplněné surovinami mořského původu a rostlinnými extrakty. Takto koncipované přípravky nenabízí žádná jiná kosmetická firma na světě.
  • Náročné klinické testování navíc potvrdilo vhodnost jejich použití i pro citlivou pleť a také pro alergiky, psoriatiky a atopiky!
  • Pro přípravky obou značek je charakteristické, že obsahují značné procento účinných přírodních látek a minimální množství látek chemických (konzervačních).
  • Obsahují komplex vzácných, životně důležitých prvků, které působí blahodárně na všechny typy pleti. Tento komplex tvoří syrovátka, tuk nebo tvaroh z kozího mléka, jedinečný biologický systém bohatý na přírodní antioxidanty, který hydratuje pokožku, chrání ji před škodlivými vlivy životního prostředí a zpomaluje její stárnutí.
  • Proč právě kozí mléko? Protože obsahuje účinné látky známé jako ceramidy, lipozomy, koenzym Q10 a AHA kyseliny, minerální látky (vápník, fosfor, hořčík a draslík) i vitaminy skupiny B a vitamin A. Ve své základní formě však není kozí mléko tak účinné, jako když se rozdělí na syrovátku, tuk a tvaroh. Pro kosmetické účely jsou vhodné především dvě složky kozího mléka, a sice syrovátka a tuk.
  • Bílkovinná část syrovátky podporuje hydrataci pokožky a zabraňuje jejímu vysušování. AHA kyseliny se zase podílejí na prokrvení kůže, regulaci její látkové výměny a obnovy horní vrstvy, aktivují její regenerační procesy. Tuk z kozího mléka je ideálním transportním prostředkem živin do hlubokých vrstev pokožky. Kromě toho pleť dokonale zvláčňuje a chrání před nepříznivými vlivy prostředí.
  • ·         Další příznivé účinky na pleť mají přípravky La Chèvre a Le Chaton zásluhou rostlinných extraktů a extraktů z mořských řas, bohatých na enzymy, vitamíny, fosfolipidy, minerální látky a stopové prvky. Díky nim pleť revitalizují, ozdravují a omlazují, navrací ji harmonii.